Hotel szczecinek Domy dla „wybranych”
04

Grudzień

10 miesięcy ago

Domy dla „wybranych”

Domy dla „wybranych”
1 vote, 7.00 avg. rating (74% score)

Luksusowe, niepowtarzalne i…horrendalnie drogie – takie są najbardziej znane i najdroższe posiadłości sprzedawane na naszej planecie. Jeżeli ktoś sądził, że w dobie światowego kryzysu nieruchomości nie sprzedają się dobrze, może przekonać się dziś jak bardzo się mylił.

Co prawda (jak można przeczytać w magazynie Forbes) dla właścicieli tych rezydencji ceny faktycznie spadły, to jednak „szary” człowiek nie posiadający ośmiocyfrowej sumy pieniędzy na koncie nie może raczej liczyć na kupno takiego lokum. A oto kilka przykładów najdroższych rezydencji, sprzedanych w mijającym roku.

Jedną z najbardziej wartościowych posiadłości na terenie Francji, zbudowaną jeszcze przez króla Belgii Leopolda II w 1902 roku, sprzedano za 750 milionów dolarów pewnemu nieznanemu Rosjaninowi. Belle Epoque – bo tak nazywa się dom, zajmuje 20 akrów Riwery Francuskiej, posiada 11 sypialni i 29 000 m wolnej przestrzeni.

Nieco mniejszą sławą może poszczycić się Updown Court w Surrey, najdroższy dom na Wyspach Brytyjskich. Jego cena wywoławcza aktualnie wynosi 110 milionów dolarów.

Fleur de Lys, posiadająca 12 sypialni, 15 łazienek i wersalskie wzornictwo jest warta 125 mln dolarów. Warte uwagi jest także jej położenie – posiadłość obecnie należąca do H. Hills, mieści się między Beverly Hills a Bel Air. Jednak jeszcze rok temu tę luksusową posiadłość cenowo przebijał alpejski domek narciarski saudyjskiego księcia, warty 135 mln dolarów.

Jak widać po wartościach wymienionych wyżej nieruchomości, wciąż istnieją na świecie ludzie, którzy potrafią wydać fortunę na nowy, luksusowy, a przede wszystkim znany na całym świecie dom i prawdopodobnie żadne światowe, krajowe, gospodarcze i inne kryzysy tego faktu nie zmienią.

Pozostałe wpisy o nieruchomościach:

Tag:
admin Administrator